Resultater HTW Parkourstævne 5. oktober

– Placeringsark

Klasse 1: Håndhest – Begynder

Startnr Navn Hest Klub Point Placering
1 Anja Fog Larsen NKG Showtime by Denver KLIK 92 3
3 Emma Anna Rasmussen Johannesbergs Neon RØSK 73  
5 Olivia Langer Fiona VASK 84  
6 Tilde Kok Vangsgaards Caesar VASK 70  
7 Siff Amalie Sølvtofte Lykkevangs Tinus VOSK 75  
8 Naja Damgaard Nielsen JR Starlight Little Miracle VOSK 86  
9 Josefine Hugger Juppe KLIK 91 4
11 Smilla Hartmann Steffensen Donna VASK 96 2
12 Line Maria Olesen Trombadour VASK 96 1
13 Agnes Sylow Iversen Haymo’s Dream of Mayflower VOSK 64  
14 Naja Damgaard Nielsen Pablo P. VOSK 76  
15 Laura Holm Hemmingsen Laura VASK 73  
30 Helle Ragnhild Clausen Tango Bailando NSPR 69  
31 Søs Ragnhild Havemann Luna NSPR 84  

Klasse 2: Håndhest – Middel

Startnr Navn Hest Klub Point Placering
8 Naja Damgaard Nielsen JR Starlight Little Miracle VOSK 93  
9 Josefine Hugger Juppe KLIK 91  
10 Elisabeth Jørgensen Sigge VASK 94 3
11 Smilla Hartmann Steffensen Donna VASK 90  
12 Line Maria Olesen Trombadour VASK 96 2
13 Agnes Sylow Iversen Haymo’s Dream of Mayflower VOSK 78  
14 Naja Damgaard Nielsen Pablo P. VOSK 90  
16 Pia Nejstgaard Holmens Kazai RVV 90  
17 Lykke Nordgaard Jakobsen Ketty VOSK 86  
18 Anja Fog Larsen Bambus KLIK 97 1
19 Alberte Nordgaard Jakobsen Ketty VOSK  


Klasse 3: Håndhest – Svær

Startnr Navn Hest Klub Point Placering
18 Anja Fog Larsen Bambus KLIK 97 1
10 Elisabeth Jørgensen Sigge VASK 93  


Klasse 4: Til hest – Begynder

Startnr Navn Hest Klub Point Placering
2 Leia Ambrosiusen Bertha VASK 85  
3 Emma Anna Rasmussen Johannesbergs Neon RØSK 77  
4 Lucka Ambrosiusen Ismiel VASK 54  
5 Olivia Langer Fiona VASK 95 1
6 Tilde Kok Vangsgaards Caesar VASK 93 2
19 Iova Ambrosiusen Bertha VASK 67  
20 Emilia Winther Ganti fra Burresø HJOR 72  
21 Laura Holm Hemmingsen Laura VASK  
28 Ida Thomsen Sika Sax VASK 90 3
30 Helle Ragnhild Clausen Tango Bailando NSPR 72  
31 Søs Ragnhild Havemann Luna NSPR 85  

Klasse 5: Til hest – Let

Startnr Navn Hest Klub Point Placering
2 Leia Ambrosiusen Bertha VASK 50  
4 Lucka Ambrosiusen Ismiel VASK 61  
22 Elisabeth Jørgensen Sauterne VASK 70  
23 Emilie Steinmejer Kutar KLIK 92 2
28 Ida Thomsen Sika Sax VASK 90  
29 Julie Andrea Cheung Eyvör KLIK 97 1

Klasse 6: Til hest – Middel

Startnr Navn Hest Klub Point Placering
16 Pia Nejstgaard Holmens Kazai RVV 87 2
22 Elisabeth Jørgensen Sauterne VASK 84  
23 Emilie Steinmejer Kutar KLIK 82  
24 Wendy Ambrosiusen Sheik VASK 74  
25 Jannie Winther Ganti fra Burresø HJOR 65  
26 Lisa Højkilde Reja VIMR 84  
29 Julie Andrea Cheung Eyvör KLIK 94 1

Klasse 7: Til hest – Øvet

Startnr Navn Hest Klub Point Placering
27 Sasha Bech Petersen Point Zerro Firfod KLIK 82  
26 Lisa Højkilde Reja VIMR 87 1


Klasse 8: Til hest – Svær

Startnr Navn Hest Klub Point Placering
27 Sasha Bech Petersen Point Zerro Firfod KLIK 78  

OBS: Klasse 7 og 8 er lagt sammen