PTVinterCup 9. december på Idrætsefterskolen Grønsund – Startlister og rytterinfo

Banegennemgang for klasse 5: 9.45

Klasse 5: PTV for håndhest

Startnummer Tid Navn Hest Klub
1 9.00 Ea Sandgren Super Star VASK
2 9.05 Rebekka Safir VASK
3 9.10 Anne-Marie London VASK

 

Banegennemgang for klasse 1: 9.20

Klasse 1: T00 med/uden trækker

Startnummer Tid Navn Hest Klub
10 9.40 Julie Roya VASK
11 9.45 Louise Fie VASK
12 9.50 Chanell-Isolde Corneliussen Jonas VASK
13 9.55 Ea Sandgren Super Star VASK
14 10.00 Anton Ploug Rogren Mica SAR
15 10.05 Elisabeth Sørensen Jeppe SØK
16 10.10 Emilie Steinmejer Kutar KLIK
17 10.15 Lina Marie Nicoline Rasmussen Diva TC LFHR
18 10.20 Julie Andrea Cheung Rúbina fra Nord FRKS
19 10.25 Smilla Hartmann Steffensen Hunter VASK
20 10.30 Sabrina Romlund Snow VASK
21 10.35 Michella Johansson Æsa SYR
22 10.40 Aliena Maria Damgaard Svendsen Quattro Kidoko Star LFHR
23 10.45 Karina Bagge Ludhoff Nielsen Dråbe LFHR

 

Banegennemgang for klasse 2: 10.55

Klasse 2: T0 PTVinterCup sponsoreret af Alhvor

Startnummer Tid Navn Hest Klub
30 11.05 Anton Ploug Rogren Mica SAR
31 11.10 Elisabeth Sørensen Jeppe SØK
32 11.15 Emilie Steinmejer Kutar KLIK
33 11.20 Lina Marie Nicoline Rasmussen Diva TC LFHR
34 11.25 Julie Andrea Cheung Rúbina fra Nord FRKS
35 11.30 Smilla Hartmann Steffensen Hunter VASK
36 11.35 Sabrina Romlund Snow VASK
37 11.40 Michella Johansson Æsa SYR
38 11.45 Aliena Maria Damgaard Svendsen Quattro Kidoko Star LFHR
39 11.50 Karina Bagge Ludhoff Nielsen Dråbe LFHR
40 11.55 Jenny Lise Hedegaard Karimba VASK
41 12.00 Majbrit Andersen Speedy Gonzales KLIK
42 12.05 Ulla Jensen Al Calvados XX LRK
43 12.10 Ingelise Schmidt Vilma fra Olafsvollum DI
44 12.15 Christina Norman Sørensen Urdur fra Lille Nørregård DI
45 12.20 Line Olesen Maya VASK
46 12.25 Kirsti Hvid Andersen Afrodite VASK
47 12.30 Emma Thomsen Sika Sax VASK
48 12.35 Anton Ploug Rogren Claughaun Peanut SAR

 

Banegennemgang for klasse 3: 12.50

Klasse 3: T1 PTVinterCup sponsoreret af Alhvor

Startnummer Tid Navn Hest Klub
50 13.10 Ingelise Schmidt Vilma fra Olafsvollum DI
51 13.15 Christina Norman Sørensen Urdur fra Lille Nørregård DI
52 13.20 Line Olesen Maya VASK
53 13.25 Kirsti Hvid Andersen Afrodite VASK
54 13.30 Emma Thomsen Sika Sax VASK
55 13.35 Anton Ploug Rogren Claughaun Peanut SAR
56 13.40 Fie Elmer VASK
57 13.45 Regitze Sako VASK
58 13.50 Amalie Max VASK
59 13.55 Stine Manilla VASK
60 14.00 Anna Optimist VASK
61 14.05 Helene Saltoft Siggi fra Allpass DI
62 14.10 Nina Hedegaard Sperit Menorca VASK

 

Banegennemgang for klasse 4 og 6: 14.25

Klasse 4: T2 PTVinterCup sponsoreret af Alhvor

Startnummer Tid Navn Hest Klub
6 14.40 Sasha Bech Petersen Firfod Brdr Olsen KLIK
7 14.45 Nina Hedegaard Sperit Menorca VASK

 

Klasse 6: T3 PTVinterCup sponsoreret af Alhvor

Startnummer Tid Navn Hest Klub
9 14.55 Sasha Bech Petersen Firfod Brdr Olsen KLIK

OBS: Klasse 4: T2 og klasse 6: T3 lægges sammen.

 

 

Rytterinfo

  • Stævnet afholdes på Idrætsefterskolen Grønsund, Bogø Hovedgade 57, 4793 Bogø by
  • Ved ankomst meldes til start i sekretariatet (ved kiosken)
  • Nummervest kan lånes i sekretariatet mod aflevering af pas.
  • Opvarmning foregår udendørs.
  • Husk sikkerhedsvest i alle klasser.
  • Vi forsøger at holde præmieoverrækkelserne hurtigst muligt efter hver klasse, selvfølgelig med hensyn til at flere ryttere skal starte flere gange. Dog tidligst en halv time efter klassens resultater er hængt op.
  • I klasse 5 (PTV med håndhest) er det tilladt at trække hesten i grime + træktov eller i trense, og sadel er selvfølgelig ikke nødvendig.
  • Kiosken er åben, hvor der sælges lækker mad og drikke. Vi tager MobilePay!
  • Efter TREC-stævnet skal der afholdes ElevskoleCup i ridehuset. Vi håber at alle vil hjælpe med at rydde banen væk efter sidste klasse 🙂